MASOPUST

Milí rodiče, přátelé školy, musíme se s Vámi podělit o hezké zážitky.
Letošní téma Masopust se opravdu povedl.Věnovali jsme mu 3týdny - děti se postupně seznamovaly s tradicemí, písničkami, humornými říkankami. Vyrobily si chrastidla, groše a dukáty na jarmark, masopustní výzdobu do šatny i chodby, krabicové klauny. Naučily se skládat řetězy z krepového papíru.
Vše vyvrcholilo Masopustním průvodem, na který pomohly vytvořit Moranu ze slámy, která podle staročeské tradice představovala zimu.Tu jsme vynesli k řece. Pořídili jsme i nové masky- čepičky a moc to všem slušelo. )
P.Beránková nám opět složila úžasnou báseň. (též v příloze)
Zahráli jsme si na Jarmark, kde si děti za vysoutěžené grošíky mohly koupit štestíčka, omalovánku, vlastnoručně vyrobenou magnetku i sladkost.
Velkou radost jsme měli z návštěvy tatínka p.uč. Paulové, který nám předvedl harmoniku a my jsme si dokonce zahráli a zazpívali jako velká kapela.
Týden jsme ukončili školkovým karnevalem, na který se většina dětí krásně připravila. Mezi oblíbené soutěže patřila židličkovaná, tanec s balonky a nově také smetákový tanec.
Společně jsme prožívali spoustu radosti, humor a veselí tohoto masopustního období.

Témata zimního období jsme ukončili, ale nudit se nebudeme, čekají nás přípravy na velikonoce, Tvoření s rodiči, Den matek....

PřílohaVelikost
MASOPUST 2011 003.JPG1.15 MB